TŘÍDNÍ UČITEL - KATEŘINA DRDOVÁ

12.3.2020

Vážení rodiče a žáci,

vzhledem k mimořádné situaci bude výuka probíhat formou zadávání studijních materiálů pro domácí vzdělávání. Momentálně mají žáci zadanou práci do konce týdne a jejich povinností je tyto úkoly průběžně vypracovávat. Během příštího týden budou vkládány další práce. Sledujte prosím aktuality a webové stránky školy.

Kateřina Drdová

16.3.2020

s nařízením vlády omezeného pohybu nebudou k dispozici ve škole žádné studijní materiály, až do odvolání! Opět na Vás apeluji, ať sledujete webové stránky školy, kde jsou vkládány nové informace.

Co se týče zadávání prací žákům, domluvili jsme se s pedagogy, že dětem třídy 5.A budeme zasílat studijní materiály na společný email, který si vytvořili v hodině informačních technologií: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , každý žák by měl mít v sešitě zapsané heslo. Pomocí zmíněného emailu budeme mezi sebou komunikovat. Kdyby náhodou došlo ke ztrátě hesla nebo jste cokoli se mnou potřebovali probrat, kontaktujte mě telefonicky (každý z vás, milí rodiče, by měl mít mé telefonní číslo, popřípadě zkontrolujte žákovské knížky, dětem jsem jej diktovala).

S přáním pevných nervů

Kateřina Drdová

19.3.2020

Vážení rodiče a milé děti,

na e-mailu buldik5 není prakticky žádná aktivita. Nedostala jsem téměř žádné vypracované úkoly, a proto se na vás obracím touto cestou. Děti pracujte, procvičujte si, dělejte zápisy. Rodiče, povzbuzujte své děti k práci a kontrolujte je.  Pro kontrolu mají být udělané tyto zápisy:

Vlastivěda:1. Bitva na Bílé hoře ( str.9) 2. Třicetiletá válka (str.9), 3. Život na zámku (str.10), 4. Život poddaných (str.10), 5. Život ve městě (str.11)

Přírodověda: Opěrná soustava ( kostra) - str 37 -40

V matematice si děti měly procvičovat příklady, které jim moc nejdou - hlavně dělení ( dvouciferným a jednociferným číslem, násobilku). Vzhledem k tomu, že nemám téměř nic, posílám zadání z učebnice.  Sledujte  další zadání zde i na buldik5.

Úkol do matematiky: Napiš datum, kdy jsi  pracoval a nezapomeň na zkoušky. Kdo může vypracovaný úkol poslat zpět na buldika ( dokument, fotografie), posílá hned, jak se se zadáním popral. Ostatní odevzdají ke kotrole ve škole, až toto bude možné. JE TO JEN OPAKOVÁNÍ.

Učebnice:
str.42/ cvičení 6,8
str.43/ cvičení 9
str.49/ cvičení 7
str.55/cvičení 55
Přeji hodně nadšení do práce
Vaše Zuzana Rábová